Rozstrzygniecie Finału Krajowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Poznań 13 - 14 czerwca 2023 roku

0026aPo zwycięstwie 30 maja 2023 r. w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Przemyślu, nasi uczniowie mieli dwa tygodnie aby przygotować się do Finału Krajowego. Tylko drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w swoim województwie mogła być reprezentantem w Finale Krajowym. Tak więc do rywalizacji w Finale Krajowym teoretycznie miało prawo przystąpić 16 drużyn – Mistrzów poszczególnych województw. Do współzawodnictwa przystąpiło 13 drużyn wyłonionych w Finałach Wojewódzkich. Każda drużyna składała się z trzech uczniów, którzy musieli posiadać uprawnienia do jazdy motorowerem, a jeden z nich uprawnienia do jazdy samochodem osobowym.
Do Poznania na Finał Krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego wyruszyliśmy o 3.00 w nocy z 12 na 13 czerwca. Po bezpiecznym dotarciu (650 km) i zakwaterowaniu w hotelu ,,Szablewski’ pod Poznaniem uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjnej zabytkowym tramwajem po największych osobliwościach Poznania.
Pierwszego dnia wieczorem odbyły się dwie konkurencje teoretyczne Turnieju - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i test skrzyżowań. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że bardzo trudny sprawdzian najlepiej rozwiązali uczniowie naszej szkoły.

Następny dzień dla naszych reprezentantów rozpoczął się wspólnym śniadaniem oraz przejazdem na Tor Wyścigowy Poznań. Konkurencje na Torze Poznań rozpoczęliśmy od jazdy sprawnościowej samochodem osobowym Fiat Tipo z talerzem Stewarda. Kolejną próbą było przygotowanie pojazdu do jazdy – samochód osobowy, motocykl i motorower. Następną konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w wypadku samochodowym. Na koniec odbyła się jazda sprawnościowa skuterem po torze przeszkód.
Po ogromnych zmaganiach, emocjach udaliśmy się na obiad, a sędziowie na obrady, podliczenie punktów i ustalenie klasyfikacji końcowej Finału Krajowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Ostatnim punktem naszych zmagań było ogłoszenie wyników i uhonorowanie zwycięzców.
PIERWSZE miejsce w Polsce indywidualnie uzyskał Szymon Smalarz - uczeń klasy II d Technikum w ZSM w Krośnie.
W klasyfikacji końcowej Drużyna Mechanika Krosno zajęła Super - IV miejsce w Polsce, chociaż pozostaje mały niedosyt ponieważ do drugiego miejsca drużynowo zabrakło nam 3 pkt – ów.
Zespół Szkół Mechanicznych reprezentowali:
1. Wojciech Delimat
2. Adrian Jureczko
3. Szymon Smalarz
Gratulujemy i Dziękujemy za ogrom pracy jaki włożyli w długie przygotowania do tego turnieju. Gratulujemy również opiekunom tj. Panu Marcinowi Błażowi i Panu Władysławowi Kosiowi.

persp

konkurs 2