Mechanik mistrzem w Podkarpackim

ZajawkaW dniu 30 maja 2023 roku w Przemyślu odbył się finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Patronat nad turniejem objęli – Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Dyrektorzy Word Krosno, Rzeszów, Tarnobrzeg, Przemyśl. Do współzawodnictwa przystąpiło 9 najlepszych drużyn z całego województwa.
W naszej szkole drużyna została wyłoniona podczas eliminacji szkolnych. Uczniowie rywalizowali na sprawnościowym torze przeszkód. Jazda odbywała się na szkolnym motorowerze marki Ogar.
Do drużyny reprezentującej naszą szkołę zakwalifikowali się:
1. Wojciech Delimat kl. IV kl
2. Adrian Jureczko kl. II b T
3. Szymon Smalarz kl. II d T
W Przemyślu rywalizację rozpoczęto od testów z przepisów ruchu drogowego, po czym przystąpiono do rozwiązywania testów ze skrzyżowaniami.

W wyniku losowania nasza drużyna jako pierwsza rozpoczęła jazdę na motorowerze. Następnie odbyła się jazda samochodem z talerzem Stewarta a później przystąpiono do zadania związanego z przygotowaniem pojazdu do jazdy. Ostatnim zadaniem była resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie z analizą komputerową.
Po podliczeniu punktów okazało się, że nasza reprezentacja zdobyła PIERWSZE miejsce z pięciopunktową przewagą nad ZS w Iwoniczu. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Rzeszowa. Dzięki wspaniałym wynikom, nasze województwo będzie reprezentował Mechanik w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 12-13 czerwca 2023 r. w Poznaniu.
Gratulujemy naszym uczniom i opiekunom. Mamy nadzieję, że uda się zająć wysokie lokaty na szczeblu krajowym (przypominamy, że w ubiegłym roku uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce w Polsce).
Drużynę do turnieju przygotowali Panowie: Marcin Błaż i Władysław Koś.

persp

konkurs 2