Uroczystość zakończenia roku szkolnego

002323 czerwca 2023 r. (w piątek) w Mechaniku odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego. Najpierw o godz. 9.00 w auli ZSM spotkali się uczniowie Branżowej Szkoły I st., nauczyciele i dyrekcja aby uroczyście podsumować rok nauki oraz uczestniczyć w pożegnaniu uczniów klas trzecich BS I st., którzy mieli otrzymać świadectwa ukończenia szkoły oraz wyróżnienia i nagrody. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odegrania hymnu państwowego oraz podsumowania roku nauki o czym mówił Bogdan Adamski – dyrektor ZSM. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego pożegnał uczniów klasy trzeciej BS I st. życząc im pomyślnej realizacji dalszej kariery zawodowej i powodzenia w życiu osobistym. Po nim głos zabrał przedstawiciel absolwentów szkoły dziękując nauczycielom za lata pracy w przekazywaniu wiedzy i umiejętności, które na pewno pomogą w planowaniu kariery. Po tych słowach przekazano nauczycielom kwiaty jako podziękowanie za wspólnie spędzany czas w szkole. Następnie przedstawiciele uczniów klas trzecich BS I st. pożegnali sztandar szkoły i dopiero wówczas nastąpiła ta część uroczystości, w której dyrekcja i wychowawca klasy wręczali nagrody i wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości tej brali również udział przedstawiciele rodziców.

Druga część uroczystości dla uczniów Technikum rozpoczęła się o godz. 10.30 od wprowadzenia sztandaru ZSM i odegrania hymnu państwowego. Po tej części głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski podsumowując mijający rok szkolny, podczas którego uczniowie uzyskiwali zakres wiedzy i umiejętności przydatne w dorosłym życiu i uprawniający również do uzyskania promocji do klasy programowo wyższej. Dyrektor wspomniał o wielu ważnych wydarzenia, które w minionym roku szkolnym miały miejsce jak np. Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej oraz Festiwalu Nauki i Techniki co było możliwe dzięki bardzo dużej aktywności uczniów i nauczycieli. Wielu też uczniów mogło wyjechać na praktyki zagraniczne dzięki realizowanemu projektowi Erasmus+ co na pewno wzmocni kompetencje wielu uczniów Technikum. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli uzyskiwano wysokie lokaty w konkursach branżowych na szczeblu ogólnopolskim o czym wielokrotnie informowano na stronie internetowej szkoły oraz w mediach. To wszystko było możliwe dzięki temu, że w szkole zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli poświęcać czas i zdolności aby te sukcesy mogły się pojawiać. Za to wszystko oraz za każdy inny przejaw aktywności dyrektor Bogdan Adamski skierował podziękowania do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Następnie dyrektor, wicedyrektorzy oraz wychowawcy klas wręczali nagrody i wyróżnienia, po czym uczniowie przeszli do sal lekcyjnych gdzie otrzymali świadectwa promocyjne. Na tym uroczystość zakończono życząc sobie bezpiecznych, zdrowych, spokojnych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.

persp

konkurs 2