^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Mechanicznych

im. Stanisława Staszica w Krośnie

Who's Online

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

   
  31.07.2021 Ferienhaus Ostsee

Baner RPO

„Kształcenie wysokich lotów”, projekt nr RPPK.09.04.00-18-0005/19         Logo LOTAMS

Realizacja:  01.09.2019 - 30.09.2022  
Wartość projektu: 1 362 166,80 PLN
   

 

"Kształcenie wysokich lotów" - o projekcie

engine4

Od 01.09.2019r. do 30.09.2022r. potrwa realizacja projektu "Kształcenie wysokich lotów", którego głównym celem jest dostosowanie form, metod i warunków kształcenia i szkolenia zawodowego do zmieniających się oczekiwań na rynku pracy. Projekt zakłada również wzmocnienie przewagi kompetencyjnej oraz kluczowych kwalifikacji zawodowych obecnych oraz przyszłych pracowników sektora lotniczego oraz branży usług lotniczych z terenów woj. podkarpackiego poprzez organizację staży dla uczniów i nauczycieli w firmie LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.

Projekt "Kształcenie wysokich lotów" jest realizowany przez firmę LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o., w partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie

Wspólnie z wnioskodawcą, firmą LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., proponujemy naszym uczniom udział w płatnych stażach realizowanych w hangarach firmy LOT AMS na terenie lotniska Warszawa Okęcie. Trzyletni projekt zakłada również cykl szkoleń branżowych, modyfikację programów nauczania, wsparcie merytoryczne nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doposażenie pracowni lotniczych. W planach jest wyposażenie pracowni językowej oraz wprowadzenie do kształcenia zawodowego technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Tak nowatorskie podejście do kształcenia personelu obsługowego umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy niedostępnej do tej pory w warunkach szkolnych i spowoduje uatrakcyjnienie zajęć.

OFERTA dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie

W ramach projektu realizowane są płatne staże zawodowe oraz:
1) Szkolenie ATA20;
2) Warsztaty z napraw strukturalnych;
3) Szkolenie z przepisów prawa lotniczego;
4) Kurs obsługi technicznej samolotów PART-145
5) Kurs technicznego języka angielskiego
6) Szkolenie dotyczące organizacji PART-147;
7) Szkolenie HF.

Osoba kontaktowa ze strony szkoły:

Grzegorz Kuźniarowicz
Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5, 38-400 Krosno
pokój 025

______________________________________

Projekt pn.: „Kształcenie wysokich lotów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.